Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

   

Credit Card Logos

 

 


Úvod » Péče o šperky

Péče o šperky

Ve špercích se nekoupeme, nespíme, nesportujeme, neuklízíme ... chováme se k nim opatrně. Zvláště šperky s drahými kameny mohou zažít termální šok, který může být způsoben i opalováním se na přímém slunci a následným skokem do studené vody nebo manipulací s potravinami v troubě a poté v mrazáku. Pozor rovněž na odkládání šperků na okenní parapet - mnohdy je tam vysoká teplota a často také dochází k zesvětlení některých kamenů (např. ametystu, růženínu, korálu) či ke ztrátě lesku (perly, perleť).Také pozor na chemikálie, které mohou šperky znehodnotit.

 

Perly - u nich platí pravidlo - poslední nasaď, první sundej. Nesnáší styk s parfémem, lakem na vlasy a jinou chemií - ztrácí lesk. Nekoupeme se v nich (nesnáší vroucí vodu, slanou vodu).

 

Korál, tyrkys, perly - šperky z těchto minerálů by se neměli namáčet, stříkat na ně parfém či jiné chemikálie (mýdlo, šampón, chlór, ...), či vystavit přímému slunci dlouhodobě .... jinak minerály můžou změnit barvu či zmatnit. Toto je nenávratné.